Narzędzia pomiarowe

miary zwijane

Miary zwijane doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy musimy zmierzyć jedynie krótki odcinek. Da się je schować nawet do kieszeni, więc zapewniają wygodę użytkowania. Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki, napisy są odporne na wycieranie.

miary składane

Miary składane zbudowane są z kilku odcinków, które można dowolnie składać i rozkładać. W ten sposób, narzędzie to mogą Państwo łatwo ze sobą nosić. Na obu ich stronach umieszczona jest skala, umożliwiająca wykonywanie pomiarów.

taśmy miernicze

Taśma miernicza to produkt łączący prostotę użytkowania i efektywność, a także wygodę. Chcąc ją przechować, można dokonać jej zwinięcia, aby zajmowała mniej miejsca. Gdy zajdzie potrzeba wykonania pomiaru, wystarczy rozprostować taśmę i przyłożyć do danego odcinka.

poziomice

Chcąc uzyskać wyrównaną powierzchnię ściany, podłogi i nie tylko, warto zastosować poziomicę. Działa ona z wykorzystaniem siły grawitacji, która wpływa na położenie umieszczonych w środku narzędzia libelli rurkowych.

suwmiarki

Suwmiarka to jedno z podstawowych narzędzi w praktycznie każdym warsztacie. Pozwala ona sprawdzić ile wynosi średnica danego otworu, nawet jeśli jest on bardzo mały. Poza wariantem tradycyjnym, ostatnio popularne są też modele elektroniczne.

sznurki i kredy

Jednym z klasycznych narzędzi pomiarowych jest sznurek traserski z kredą. Przy jego użyciu, można zaznaczać sobie wybrane odcinki i odpowiednio rozplanować pracę. Dla rozróżnienia, warto stosować kilka kolorów kredy.