Osprzęt do lin i łańcuchów

liny

Liny stalowe mają bardzo szerokie zastosowanie, jako że są w stanie wytrzymać nawet duże obciążenia. Używa się ich przy pracach konstrukcyjnych, a także w rolnictwie, żeglarstwie oraz przy tworzeniu podwieszeń elektrycznych, hydraulicznych lub innych.

łańcuchy

Dzięki dodatkowym wzmocnieniom, nasze łańcuchy są niezwykle wytrzymałe, więc można ich bez obaw używać nawet przy ogromnych obciążeniach. Stosuje się je np. w urządzeniach mechanicznych, ciągnikach, a nawet do podwieszania ładunku górniczego.

szekle

Szekla to klamra w kształcie litery „U” lub „omega”, która tworzy obwód zamknięty. Domyka się ją przy pomocy sprężynowej zapadki bądź śruby i stosuje do łączenia ze sobą taśm, łańcuchów lub lin. Często stosuje się szekle także do montowania takielunku na statkach.

zaciski do lin

Oferowane przez nas zaciski doskonale sprawdzą się do montowania zarówno lin z włókien sztucznych, jak i ze stali. Cieszą się popularnością w przemyśle, budownictwie, a także w stoczniach. Używa się ich do przytrzymywania, zaciskania oraz łączenia linek.

przetyczki rolnicze

Przetyczka rolnicza to specjalne zabezpieczenie sworzniowe, stosowane przy łączeniu ruchomych przegubów. Dzięki wykonaniu z materiałów o wysokim standardzie, są niesamowicie trwałe i pozwalają uniknąć wielu niepożądanych awarii.

kausze

Kausza jest metalowym elementem o kształcie przypominającym kroplę. Mocuje się ją na zawinięciu liny przy jej końcówce, aby chronić ją przed przetarciami i zgnieceniami, a także nadać jej odpowiednią formę. Kausze doskonale sprawdzają się np. przy holowaniu, zakładaniu takielunku i nie tylko.

śruby z uchwytem

Śruby z uchwytem bardzo często spotyka się w różnorakich konstrukcjach, np. metalowych. Ponadto, instaluje się je również w naczepach, kontenerach oraz lawetach. Są one solidne, a jednocześnie łatwe w montażu i demontażu.

zawleczki

Dostępne w naszej ofercie zawleczki łączą w sobie wiele zalet. Są one elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe, dlatego można dla nich znaleźć wiele różnorodnych zastosowań. Dzięki wykonaniu z solidnej stali nierdzewnej, nie zniszczą się łatwo.

śruby naciągowe

Nasz rozbudowany asortyment obejmuje także śruby naciągowe, służące do trwałego mocowania siatek. Jak sama nazwa wskazuje, pozwalają one ustawić odpowiedni naciąg, dzięki czemu mogą Państwo skonstruować efektywne ogrodzenie bądź inny rodzaj zabezpieczenia.

śruby rzymskie do spawania

Śruby rzymskie również pozwalają naciągać linę, co przydaje się w budownictwie (np. w konstruowaniu ścian), tworzeniu sieci trakcyjnych kolei i komunikacji miejskiej, a także w żeglarstwie. Dzięki temu, że można ją przyspawać, będzie ona zamocowana na stałe.